KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11031516
nr 1103 1516
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Blandteknik, Siri Rathsman (1895-1974), komposition, signerad 1968, ramens innermått: 47x59
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 24 april 2017
kl 20:15:24
300 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
400 kr
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman